• Czyszczenie suchym lodem

  Technologia

  Oferta profesjonalnego czyszczenia suchym lodem maszyn i urządzeń

  Czyszczenie suchym lodem
 • Czyszczenie suchym lodem

Czyszczenie suchym lodem

Firma Pamech stosuje innowacyjną technologię jaką jest czyszczenie suchym lodem. Usuwamy zabrudzenia z dowolnych materiałów, także z maszyn i urządzeń. Profesjonalny sprzęt pozwala na zastosowanie tej techniki w każdej dziedzinie przemysłu.

Skuteczna i niezawodna metoda

Czyszczenie suchym lodem to innowacyjna, ekonomiczna i ekologiczna metoda, w której środek czyszczący (suchy lód) jest przyspieszany w strumieniu sprężonego powietrza, by uderzyć w czyszczoną powierzchnię. Podczas czyszczenia suchym lodem na powierzchnie podlegające czyszczeniu „wystrzeliwane” są z ogromną prędkością granulki stałego dwutlenku węgla o temperaturze -78° C.

Efekty czyszczenia suchym lodem

Efekty wykorzystywane w czyszczeniu suchym lodem:

 • Kinetyczny - granulki suchego lodu wyrzucane są za pomocą sprężonego powietrza z prędkością dźwięku i w momencie zetknięcia z zabrudzeniem powodują jego rozkruszenie się i oderwanie.

 • Termiczny - niska temperatura (-79°C) granulek suchego lodu czyni powłokę zabrudzenia kruchą, powodując mikropeknięcia, co ułatwia jej usuwanie.

 • Sublimacja - suchy lód w momencie zderzenia z powierzchnią sublimuje, zwiększając swoją objętość ok.500- 700 razy. Te mikrowybuchy powodują odrywanie się zabrudzonych powierzchni.

Jak działa czyszczenie suchym lodem?

Czyszczenie suchym lodem

Gwałtowne uderzenie granulek w powierzchnię powoduje jej bardzo szybkie i silne schłodzenie. Dochodzi do kruszenia się materiału przylegającego do powierzchni. Podłoże i warstwa podlegająca oderwaniu składają się z różnych materiałów, mają różne współczynniki rozszerzalności cieplnej. Dlatego odmiennie reagują na silne ochłodzenie. Powstające w tym procesie naprężenia mechaniczne, prowadzą do odrywania zanieczyszczeń od podłoża. Energia kinetyczna grudek suchego lodu podczas bombardowania powoduje, że natychmiast przechodzą one w stan gazowy.

Czyszczenie suchym lodem Pamech

Prowadzi to do szybkiego i ekstremalnego powiększenia objętości CO2. Grudki rozsadzają osady dodatkowo w „mini eksplozjach”. Suchy lód sublimuje - przechodzi bezpośrednio w stan gazowy, bez topnienia, tzn. bez przechodzenia w stan ciekły. Dwutlenek węgla jest jednym z niewielu gazów mogących przybrać stan stały. Wydajność chłodzenia dla suchego lodu wynosi podczas ogrzewania z temperatury -78,5 °C (194,65K) do temperatury 0 °C (273,15K) około 640kJ/kg; odpowiada to około 3-krotnej wydajności chłodzenia tradycyjnego lodu.

Czyszczenie suchym lodem Szczecin

Ważniejszą zaletą jest jednak fakt, że po odparowaniu nie ma pozostałości, co nie jest możliwe przy lodzie normalnym powstającym z wody. Tradycyjne metody piaskowania niszczą powierzchnię. Powstające odpady mieszają się z pozostałościami zanieczyszczenia i należy je utylizować. W związku z powyższym wybór metody wydaje sie oczywisty. Jeżeli bierzemy pod uwagę względy ekologiczne, tempo prac i efekt końcowy bez wątpienia warto zdecydować się na czyszczenie suchym lodem.

 • Wysokiej jakości maszyny do czyszczenia suchym lodem

  Informacje o skuteczności stosowanej przez nas metody nie są wyssane z palca. Zdjęcia i filmiki pokazują jak niezwykłe efekty można uzyskać dzięki czyszczeniu przemysłowemu. Fakt ten może potwierdzić wielu zadowolonych Klientów. Maszyny do czyszczenia suchym lodem jakie użytkuje nasza firma pochodzą od firmy INTELblast. Wychodzimy z założenia, że tylko najlepszy sprzęt pozwoli nam świadczyć usługi najwyższej jakości. Do korzystania z naszych usług zapraszamy firmy i osoby prywatne. Dzięki nam pozbędziesz się brudu, nalotu, pleśni czy wątpliwej urody graffiti. Doprowadzimy do porządku każdy rodzaj powierzchni: drewno, metal, mur, a nawet szkło. Do odwiedzin naszej firmy zapraszamy również osoby zainteresowane kupnem maszyny czyszczącej.

 • Szkiełkowanie lodem precyzyjna metoda czyszczenia

  O zaletach metody oczyszczania zalęgającego brudu suchym lodem, można mówić wiele. W pierwszej kolejności należy wspomnieć o jej skutecznym działaniu. Nawet silne, utrwalone, tłuste osady z maszyn zostaną zlikwidowane. Po drugie jest to technologia ekologiczna, więc osoby przykładające wagę do ochrony środowiska mogą z niej korzystać bez obaw. Po trzecie szkiełkowanie lodem pozwala na bardzo precyzyjne czyszczenie. Kolejna dobra strona jest taka, że suchy lód obchodzi się z czyszczoną powierzchnią delikatnie, nie tworząc zarysowań. Nadmienić trzeba również, że proces czyszczenia przebiega bardzo szybko, nawet w przypadku wielkogabarytowych urządzeń, co skraca przestoje w firmie. Dodajmy że jest techniką wszechstronną.

 • Czyszczenie suchym lodem w Szczecinie i nie tylko

  Firma Pamech stawia na profesjonalizm, dlatego zatrudnia przeszkolonych pracowników, posiada wysokiej klasy sprzęt i do każdego zlecenia podchodzi z pełnym zaangażowaniem. Dążymy do tego, aby zasłużyć na miano firmy godnej zaufania. W ofercie posiadamy maszyny marki INTELblast, które uważane są za sprzęt niezawodny i wart swojej ceny. Chcąc zapewnić użytkownikom urządzeń INTELblast kompleksową usługę prowadzimy też autoryzowany serwis. Polecamy czyszczenie suchym lodem w Szczecinie. Jednakże rosnące zapotrzebowanie na usługi tego typu, skłoniło nas do rozszerzenia obszaru naszej działalności. W związku z tym jesteśmy dostępni w wybranych miastach województwa zachodniopomorskiego, lubuskiego, kujawsko-pomorskiego, pomorskiego i wielkopolskiego.

 • Czyszczenie maszyn i urządzeń - dla nas to proste!

  Złożone urządzenia produkcyjne, o skomplikowanej budowie, eksploatowane dzień po dniu, wykonują ciężką pracę i trudno uchronić je przed zabrudzeniem. Wziąwszy pod uwagę gabaryty i fakt, że mechanizmy wbrew pozorom mogą być delikatne, trzeba dobrać odpowiednią metodę doprowadzania ich do porządku. Musi być skuteczna i delikatna zarazem. Dobrze też żeby była szybka, aby zminimalizować przestoje. W tej sytuacji nasza firma poleca się do usług. Oferujemy profesjonalne czyszczenie maszyn i urządzeń za pomocą suchego lodu. Metoda ta posiada wszystkie pożądane i wymienione wcześniej cechy. Posługujemy się niezawodną aparaturą najwyższej klasy. W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji zachęcamy do kontaktu. Proponujemy też zapoznanie się z artykułami ze strony.

 • Sprzedaż maszyn do czyszczenia suchym lodem. Zapraszamy!

  Firmę Pamech tworzą ludzie z doświadczeniem, którzy wiedzą jakie są oczekiwania Klientów. Nasza działalność skupia się na kilku obszarach. Po pierwsze świadczymy usługi czyszczące innowacyjną metodą, po drugie prowadzimy sprzedaż maszyn do czyszczenia suchym lodem, po trzecie kierujemy autoryzowanym serwisem urządzeń z naszej oferty. Ufamy, że nasze profesjonalne podejście i zrozumienie potrzeb, będzie docenione. Dobrze wiedzieć, że wybrana przez nas metoda usuwania nieczystości sprawdza się w każdej dziedzinie. Znajduje zastosowanie przy odrestaurowaniu zabytków, usuwaniu szpetnego graffiti i szkodliwej pleśni. Wskazana też przy renowacji maszyn i remontach oraz likwidowaniu szkód pożarowych. Zachęcamy do złożenia wizyty w naszej firmie.


Czyszczenie suchym lodem, sprzedaż maszyn do czyszczenia suchym lodem

Wychodzimy naprzeciw
oczekiwaniom naszych Klientów

Czyszczenie suchym lodem
Firma Pamech oferuje innowacyjne rozwiązania i technologię bezinwazyjnego czyszczenia strumieniowego, z wykorzystaniem granulatu suchego lodu jako czyściwa. W sytuacjach gdzie zawodzą tradycyjne metody czyszczenia powierzchni - czyszczenie suchym lodem jest doskonałą alternatywą. Metodę tą można stosować zarówno w budownictwie, przemyśle spożywczym, drzewnym, jak również w czyszczeniu i renowacji samochodów oraz zabytków.
Sprzedaż maszyn INTELblast
Dzięki długoletniemu doświadczeniu w pracy z maszynami marki IntelBlast wykorzystującymi suchy lód, proponujemy naszym Klientom usługi serwisu urządzeń do czyszczenia suchym lodem, jak również sprzedaż części zamiennych i akcesoriów do maszyn. Wszystkich zainteresowanych zakupem trwałej i wydajnej maszyny do czyszczenia suchym lodem zapraszamy do kontaktu z naszą firmą.
Sprzedaż suchego lodu
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Klientów stale pracujemy nad rozwojem firmy i poszerzaniu naszej oferty. Zajmujemy się produkcją i sprzedażą suchego lodu. Dzięki współpracy z innymi dostawcami możemy poszczycić się szerokim wyborem granulatu suchego lodu w różnej formie i ilości. Ofertę kierujemy zarówno do osób prywatnych, jak i różnego rodzaju firm. Dysponujemy specjalistycznymi pojemnikami do przechowywania i transportowania suchego lodu.

Pamech Technology

 • BIURO:
  ul. Barbakan 2 lok. 6, 71-028 Szczecin
  tel. +48 733 473 763,
  tel. +48 502 248 798
  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • ODDZIAŁ ŚLĄSK:
  tel. 696 478 719
  tel. 502 248 798
  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • MAGAZYN:
  ul. Policka 15, 72-004 Tanowo
Usługi czyszczenia suchym lodem
Czyszczenie przemysłowe
 • tel. +48 696 478 719
  tel. +48 502 248 798
  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Sprzedaż maszyn
do czyszczenia suchym lodem
 • tel. +48 733 473 763
  tel. +48 502 248 798
  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Nasze usługi wykonujemy
w wielu miastach Polski

Copyright © 2020 www.pamech.pl Produkcja www.FabrykaStron.eu
Na stronie stosujemy pliki cookies. Można dokonać zmiany ustawień cookies. Szczegóły Polityka Prywatności.