• Pelletizer - produkcja suchego lodu

  Maszyny do czyszczenia suchym lodem

  Nasze maszyny do produkcji lodu wyróżniają się nowoczesnością i długoletnią eksploatacją

  Pelletizer - produkcja suchego lodu
 • Pelletizer - produkcja suchego lodu

Pelletizer - produkcja suchego lodu

Pamech to firma z długoletnim doświadczeniem, która prowadzi sprzedaż profesjonalnych i praktycznych maszyn oraz urządzeń do czyszczenia suchym lodem. Oferujemy także kompleksowe usługi z zakresu mycia tą technologią różnych powierzchni w wielu dziedzinach przemysłu.

enICEco DIP120 – produkcja granulatu suchego lodu

W ofercie firmy posiadamy urządzenie wysokiej jakości tj. enICEco DIP120 – pelletizer do produkcji granulatu suchego lodu. Własna produkcja granulatu suchego lodu o wysokiej gęstości ma wiele zalet. Należą do nich:

 • Dostawa / produkcja z krótkim wyprzedzeniem
 • Redukcja strat poprzez wytwarzanie tylko takiej ilości granulatu jaki jest potrzebny
 • Świeże granulki dla lepszego czyszczenia lub chłodzenia

Ważnymi czynnikami przy rozważaniu zakupu pelletizera jest, oprócz jak najniższych kosztów inwestycyjnych, jest również pozyskanie maszyny ze znanymi niezawodnymi komponentami, przy minimalnych kosztach utrzymania. Oprócz trwałej obudowy wykonanej w 100% ze stali nierdzewnej, używamy tylko markowych komponentów Danfoss, Siemens i wysokowydajnego agregatu hydraulicznego jako kluczowych elementów do pracy enICEco DIP120. Wszyscy dostawcy komponentów to globalni producenci z gęstą siecią sprzedaży i serwisu. W przypadku usterki ( co jest mało prawdopodobne ) i konieczności wymiany lub serwisowania elementu nie ma z tym najmniejszego problemu, części są dostępne niemal od ręki w każdym sklepie z pneumatyką! Podczas produkcji suchego lodu konwersja ciekłego CO2 do suchego lodu wynosi około 2,5 kg ciekłego CO2, co daje 1 kg granulatu suchego lodu.Specjalna konstrukcja dostarczania ciekłego CO2 do naszej komory prasowej zbliża konwersję do 2,2. To oczywiście wymaga również, aby instalacja zbiornika LCO2 i rurociągi zasilające zbiornik do pelletizera odbywały się zgodnie z naszymi wytycznymi. Szafa sterownicza ze stali nierdzewnej została zaprojektowana w taki sposób, aby można ją było łatwo przenosić za pomocą wózka widłowego, który ułatwia regularne i łatwe czyszczenie wokół i pod maszyną. Większe zdejmowane panele zapewniają przestronny dostęp do wszystkich części wewnątrz pelletizera oraz sprawiają, że rutynowa konserwacja jest czasowa i ekonomiczna. Sterowanie urządzeniem odbywa się za pomocą dużego i poręcznego wyświetlacza. Dostępne są aplikacje zdalnego sterowania do uruchamiania/zatrzymywania urządzenia.

enICEco DIP120

Dane techniczne i specyfikacja:
 • Zdolność produkcyjna: 120 kg / godzinę przy 16-18 barach
 • Standardowe płyty wytłaczające: 3 mm
 • Możliwe płyty do zamontowania: 1,7-18 mm
 • Napięcie: 400 V-50 hHz (16 A)
 • Pobór mocy: 5 kW
Wymiary:
 • Długość: 110 cm
 • Szerokość: 70 cm
 • Wysokość: 170 cm
 • Waga: 450 kg - urządzenie puste
 • Waga: 490 kg - z olejem hydraulicznym

Pelletizer może pracować przy ciśnieniu w zbiorniku LCO2 od 13 do 25 barów. Podłączenie orurowania od zbiornika do urządzenia musi być za pomocą rury izolowanej kriogenicznie, więc idealna jest minimalna odległość od zbiornika do pelletizera Suchego lodu nie można przechowywać w taki sam sposób jak ciekłego CO2. Naturalna sublimacja suchego lodu sprawia, że suchy lód pomniejsza swoją objętość z częstotliwością co najmniej 5-10% dziennie. Nawet w specjalnie zaprojektowanych i wysoce izolowanych pojemnikach z suchym lodem. Suchy lód jest szeroko dostępny w większości obszarów przemysłowych na całym świecie, a większe przedsiębiorstwa gazowe mogą często dostarczać granulat po konkurencyjnych cenach.

Korzyści z własnej produkcji suchego

Kto może skorzystać z własnej produkcji suchego lodu i dla kogo to się opłaca?
 • Klienci i użytkownicy suchego lodu o długim czasie transportu i odległości od dostawcy.
 • Klienci, którzy wymagają krótkiego czasu reakcji od zamówienia do użycia.
 • Klienci, dla których kalkulacja zwrotu pokazuje znaczne oszczędności.
 • Klienci, u których proces czyszczenia jest używany w zakładzie z bardzo dużą częstotliwością i znaczenie świeżości jest bardzo ważne w przypadku jakości czyszczonych powierzchni.

Instalacja LCO2 do enICEco DIP120

Zbiornik LCO2 powinien mieć najwyższy standard, zdolny do dostarczania ciekłego dwutlenku węgla o ciśnieniu 13–25 barów przez rurociąg kriogeniczny o średnicy nie większej niż ½ cala oraz o minimalnej izolacji kriogenicznej wynoszącej co najmniej 200 mm. Maksymalna odległość rurociągu powinna być mniejsza niż 25 metrów od zbiornika do położenia pelletizera. Maksymalna liczba zakrętów powinna być ograniczona do 5 przy promieniu nie większym niż 90 stopni. Orurowanie powinno przebiegać poziomo. Kriogeniczny zawór kulowy ½ cala sterowany ręcznie, musi być zainstalowany w odległości nie większej niż 5 metrów od lokalizacji pelletizea. Elastyczny wąż zasilający o długości 5 metrów jest dostarczany z pelletizerem i należy go użyć do podłączenia urządzenia z zaworem kulowym. Należy zawsze przestrzegać krajowych i regionalnych przepisów i norm dotyczących instalowania zarówno zbiornika jak i rurociągów. Zdecydowanie zaleca się wykonanie instalacji pod nadzorem dostawcy gazu przemysłowego.

Oczyszczenie instalacji przed rozpoczęciem produkcji

Jakość LCO2 nie powinna w żadnym momencie zawierać zanieczyszczeń i gwarantowanej zawartości wody poniżej 10 ppm. Przed rozpoczęciem produkcji suchego lodu sprawą najwyższej wagi jest sprawdzenie instalacji i rurociągów pod kątem wszelkich zanieczyszczeń wewnątrz rur lub wody / skroplin powstałych w wyniku instalacji. Zalecamy zasięgnięcie porady od przemysłowego przedsiębiorstwa gazowniczego dostarczającego LCO2 czy orurowanie i instalację należy oczyścić i przepłukać przed rozpoczęciem produkcji. W przypadku zaniedbania któregokolwiek z powyższych warunków gwarancja na maszynę może zostać unieważniona.


Czyszczenie suchym lodem, sprzedaż maszyn do czyszczenia suchym lodem

Wychodzimy naprzeciw
oczekiwaniom naszych Klientów

Czyszczenie suchym lodem
Firma Pamech oferuje innowacyjne rozwiązania i technologię bezinwazyjnego czyszczenia strumieniowego, z wykorzystaniem granulatu suchego lodu jako czyściwa. W sytuacjach gdzie zawodzą tradycyjne metody czyszczenia powierzchni - czyszczenie suchym lodem jest doskonałą alternatywą. Metodę tą można stosować zarówno w budownictwie, przemyśle spożywczym, drzewnym, jak również w czyszczeniu i renowacji samochodów oraz zabytków.
Sprzedaż maszyn INTELblast
Dzięki długoletniemu doświadczeniu w pracy z maszynami marki IntelBlast wykorzystującymi suchy lód, proponujemy naszym Klientom usługi serwisu urządzeń do czyszczenia suchym lodem, jak również sprzedaż części zamiennych i akcesoriów do maszyn. Wszystkich zainteresowanych zakupem trwałej i wydajnej maszyny do czyszczenia suchym lodem zapraszamy do kontaktu z naszą firmą.
Sprzedaż suchego lodu
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Klientów stale pracujemy nad rozwojem firmy i poszerzaniu naszej oferty. Zajmujemy się produkcją i sprzedażą suchego lodu. Dzięki współpracy z innymi dostawcami możemy poszczycić się szerokim wyborem granulatu suchego lodu w różnej formie i ilości. Ofertę kierujemy zarówno do osób prywatnych, jak i różnego rodzaju firm. Dysponujemy specjalistycznymi pojemnikami do przechowywania i transportowania suchego lodu.

Pamech Technology

 • BIURO:
  ul. Barbakan 2 lok. 6, 71-028 Szczecin
  tel. +48 733 473 763,
  tel. +48 502 248 798
  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • ODDZIAŁ ŚLĄSK:
  tel. 696 478 719
  tel. 502 248 798
  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • MAGAZYN:
  ul. Policka 15, 72-004 Tanowo
Usługi czyszczenia suchym lodem
Czyszczenie przemysłowe
 • tel. +48 696 478 719
  tel. +48 502 248 798
  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Sprzedaż maszyn
do czyszczenia suchym lodem
 • tel. +48 733 473 763
  tel. +48 502 248 798
  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Nasze usługi wykonujemy
w wielu miastach Polski

Copyright © 2020 www.pamech.pl Produkcja www.FabrykaStron.eu
Na stronie stosujemy pliki cookies. Można dokonać zmiany ustawień cookies. Szczegóły Polityka Prywatności.