Czyszczenie form
do produkcji tworzyw

Dla producentów tworzyw sztucznych kluczowe znaczenie ma czyszczenie zagłebień i odpowietrzenia w formach. Dzięki zastosowaniu czyszczenia suchym lodem możliwe jest bardzo skuteczne i zarazem delikatne czyszczenie form w bardzo szybkim czasie.

Produkcja tworzyw sztucznych - czyszczenie form

Dużym wyzwaniem dla producentów z tworzyw sztucznych jest utrzymanie w odpowiedniej czystości form, a tym samym odpowiedniej jakości wyrobów. Kluczowe jest czyszczenie zagłebień i odpowietrzenia w formach. Na powierzchni formy odkładają się niepotrzebne zanieczyszczenia, czy to samej mieszanki produktu wyjściowego, czynnika antyadhezyjnego i innych. Formy utrzymywane w nieodpowiedniej czystości powodują blokowanie formy, wpływają na pogorszenie jakości produktu końcowego, a nawet uszkodzenia samej formy.

Do tej pory w procesie czyszczenia form wykorzystywano procesy chemiczne oraz czyszczenie ręczne przy użyciu narzędzi, co było czasochłonne i nie przynosiło tak doskonałych rezultatów. Dzięki zastosowaniu czyszczenia suchym lodem możliwe jest skuteczne, delikatne czyszczenie form w bardzo krótkim czasie, co jest niezwykle istotne w każdej branży. Jest to technologia bezpieczna i nieścieralna tzn. nie narusza czyszczonej powierzchni. Atutem jest też to, że formy można czyścić w temperaturze roboczej, bez schładzania i na miejscu pracy.

Suchym lodem czyścimy elementy z tworzyw sztucznych, m.in.:

 • formy wtryskowe
 • formy tłoczone
 • formy do rozdmuchiwania
 • formy do poliuretanu i rozlewy
 • formy do kształtowania termicznego
 • tłoczniki
 • ślimaki do wtryskiwania tworzywa sztucznego

Korzyści czyszczenia suchym lodem w porównaniu z innymi metodami

 • poprawa jakości produktów
 • czyszczenie na miejscu, bez demontażu
 • praca w temperaturze roboczej, bez wychładzania
 • krótsze czyszczenie - inimalizuje przestoje
 • suchy proces czyszczenia, nieabrazyjny
 • ograniczenie odpadów
 • brak chemikaliów, brak materiału ściernego
 • bezpieczny i przyjazny dla środowiska
 • dokładność czyszczenia
 • Sprawdzone i niezawodne maszyny do czyszczenia suchym lodem

  Zajmujemy się czyszczeniem specjalistycznym powierzchni z dowolnego budulca. Chętnie podejmiemy się realizacji każdego zlecenia. Co istotne innowacyjna technologia, jaką wykorzystujmy nadaje się do renowacji podzespołów elektrycznych i mechanizmów. Na czym polega? W dużym skrócie: granulki lodowe wypuszczane z siłą i duża prędkością uderzają o zabrudzoną  płaszczyznę, a schłodzona i rozbita warstwa kruszeje i odpada od podłoża. Jeśli są Państwo zainteresowani zakupem maszyny do czyszczenia suchym lodem, zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą. Użytkowane także przez nas urządzenia, są niezawodne i w maksymalnym stopniu spełniają swoje zadanie. Jeśli oczekujecie porady, z przyjemnością opowiemy o parametrach i przeznaczeniu maszyn.

 • Szkiełkowanie lodem delikatne, ale efektywne

  Poszukujecie skutecznej metody czyszczenia, która bez szkody dla powierzchni usunie cały brud? Wydaje się to niemożliwe jeśli zanieczyszczenie jest silne i utrwalone. Mamy jednak dobrą wiadomość! Bez względu na to co chcesz odnowić, jesteśmy gotowi do działania. Szkiełkowanie lodem to najlepsza z dostępnych aktualnie metod czyszczenia. Jesteśmy tego pewni, bowiem na swoim koncie mamy wiele zrealizowanych zleceń. Pleśń na ścianach ma tendencje do powracania, ponieważ tradycyjne sposoby jej usuwania nie są skuteczne. Bardzo niska temperatura suchego lodu jest w stanie zniszczyć zarodniki pleśni, co zapobiega nawrotom. To tylko jeden z przykładów zastosowania. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć i filmów, przedstawiających efektywność metody.

 • Czyszczenie suchym lodem w Szczecinie - zamów usługę już dziś

  Uwaga, uwaga! Donosimy uprzejmie, że firma Pamech dysponuje specjalistycznymi urządzeniami, dzięki którym może świadczyć usługi czyszczenia mechanicznego przynoszącego zaskakujące efekty. Zainteresowanie powinno być duże, ponieważ technologia, jaką wykorzystujemy jest uniwersalna i sprawdza się w wielu dziedzinach, m.in. w budownictwie, drukarniach, w przemyśle drzewnym i spożywczym i wielu innych. Żaden nalot nie jest nam straszny. Gromadzący się brud, tworzy trudne do usunięcia złogi, jest nieestetyczny i szkodliwy. Obawa, że czyszczenie suchym lodem w Szczecinie może zniszczyć powierzchnię, jest bezpodstawna. Główną zaletą tej metody, jest właśnie fakt, że przy swojej skuteczności jest jednocześnie niebywale delikatna i nieabrazyjna. Nie zwlekaj, zadzwoń!

 • Czyszczenie maszyn i urządzeń - dowiedz się więcej i skorzystaj

  Chcielibyśmy przedstawić Państwu nowatorską metodę czyszczenia. Technologia wykorzystuje energię kinetyczną i efekt termiczny, czyli bardzo niską temperaturę, którą uzyskuje się dzięki granulkom suchego lodu. Niech o jej delikatności i skuteczności świadczy fakt, że jest wykorzystywana przy renowacji zabytków oraz czyszczeniu maszyn i urządzeń. A przecież w każdym z tych przypadków istotne jest, by prace nie spowodowały uszkodzeń i ubytków. Siedziba naszej firmy mieści się koło Szczecina, ale usługi świadczymy także w innych wybranych miastach Polski. Na efektywność działań, mają wpływ obsługiwane przez nas urządzenia, które cechują wysokie parametry techniczne. Na stronie internetowej, znajdą Państwo wiele ciekawych informacji na temat firmy, metody i zastosowań.

 • Sprzedaż maszyn do czyszczenia suchym lodem. Fachowe doradztwo!

  Nie każdy miał okazję usłyszeć o metodzie czyszczenia polegającej na wykorzystaniu granulek suchego lodu. Trzeba Wam wiedzieć, że jest to obecnie najskuteczniejsza, najbardziej bezpieczna i uniwersalna technologia czyszczenia. Nie uszkadza powierzchni, a jedynie usuwa niepożądane warstwy brudu, farby nalotów czy pleśni. Jednak do jej stosowania potrzebne jest odpowiednie urządzenie, które ma odpowiednie parametry, jest funkcjonalne i trwałe. Dlatego trzeba postawić na dobrą markę. Informujemy, że prowadzimy sprzedaż maszyn do czyszczenia suchym lodem firmy INTELblast, słynącej z tego że w ręce użytkowników oddaje produkty najwyższej jakości. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami oferty i kontaktu z nami. Służymy profesjonalną poradą, pomagającą w wyborze.

Nasza oferta

Nasza działalność obejmuje sprzedaż maszyn do czyszczenia suchym lodem, akcesoriów oraz myjek ultradżwiękowych i parowych. W ofercie także wynajem maszyn oraz serwis urządzeń. Zapraszamy również do obejrzenia filmów prezentujących działanie maszyn.

Copyright © 2019   www.pamech.pl  Produkcja www.FabrykaStron.eu
Na stronie stosujemy pliki cookies. Można dokonać zmiany ustawień cookies. Szczegóły Polityka Prywatności.